Wbrew pozorom, przeważnie kluczowe dla trwałości instalacji pneumatycznych, wodnych, gazowych i innych nie są wcale jakość i wykonanie głównych jej elementów w postaci metalowych rur. Elementem, który najczęściej zawodzi jest złączka, która pełni funkcję połączenia poszczególnych kluczowych elementów konstrukcyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby dobierać zawsze najlepsze złączki, która przetrwają nawet w najtrudniejszych warunkach.

Złącza wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest poprowadzenie instalacji o skomplikowanym kształcie. Dzięki dobrym złączom medium robocze można doprowadzić praktycznie wszędzie, niezależnie od odległości, a także kierunku.

Złącza kłowe

Najpopularniejsze elementy wykorzystywane do tworzenia łączeń w instalacjach to tzw. złącza kłowe. Są to niewielkie elementy mosiężne, rzadziej wykonywane ze stali nierdzewnej lub żeliwa. Dobrze wykonane i zamontowane złącza kłowe są szczelne, przez co zapewniają bezpieczny przepływ medium. Co ważne, złącza te są również bardzo uniwersalne, co objawia się na dwa sposoby. Po pierwsze, posiadają one dwa identyczne przyłącza. Oznacza to, że nie mamy tu do czynienia z tradycyjnym podziałem na wtykę i gniazdo. Innymi słowy, złączę można zainstalować dowolną stroną. Po drugie, odpowiednie złącza sprawdzają się w przypadku wszelkiego rodzaju instalacji. Oczywiście, konieczny jest dobór odpowiedniego modelu. W ofercie sklepu Air-com znajdą Państwo złącza do instalacji pneumatycznych, ale też gazowych, wodnych, czy cieplnych.

Złącza najwyższej jakości

W naszym asortymencie znajdują się rozmaite złącza kłowe, w tym produkty od światowej sławy niemieckiego producenta – firmy Landefeld. Marka ta od lat jest dobrze znana w branży z produkcji najwyższej jakości łączeń do instalacji i wielu innych produktów wykorzystywanych m.in. do tworzenia konstrukcji pneumatycznych. Air-com może się dziś pochwalić pełnieniem funkcji oficjalnego dystrybutora produktów marki Landefeld w ramach umowy partnerskiej, podpisanej między przedsiębiorstwami wiele lat temu.

Warto zauważyć, iż w kategorii złączy wielu umieszcza również zawory. Bez wątpienia zawory kulowe czy iglicowe również mają za zadanie scalać ze sobą elementy instalacji, jednak zakres ich działań jest zdecydowanie szerszy. Podobnie jest w przypadku zaworów rozdzielających, które łączą ze sobą dwa lub kilka elementów konstrukcji pneumatycznej.